Rekuperator a okap kuchenny

ADW Wioldar nie zaleca łączenia okapu kuchennego z systemem wentylacyjnym z rekuperatorem.

W trakcie gotowania, a szczególnie smażenia potraw powstają zanieczyszczenia (opary tłuszczu), które mogą w sposób trwały zabrudzić instalację wentylacyjną w tym samą centralę.
Zastosowanie filtrów przeciwtłuszczowych tylko częściowo rozwiązuje ten problem, nie dając gwarancji, że filtrowanie jest skutecznie w 100%.

Biorąc pod uwagę, że ciepło powstające w procesie gotowania/pieczenia jest w znacznym stopniu wychwytywane przez anemostat wyciągowy w kuchni, nie ma sensu podejmowanie ryzyka szybkiego zabrudzenia kanałów wentylacyjnych i centrali dla uzyskania symbolicznej dodatkowej porcji ciepła.
Wedle przepisów okap kuchenny powinien posiadać swój własny wentylator i stanowić nie zależny system wyciągowy dla czaszy nad kuchenką.
  • Dodaj link do:

ADW WIOLDAR

ADW WIOLDAR zajmuje się sprzedażą hurtową rekuperatorów oraz ich montażem:

W ofercie posiadamy najlepsze rekuperatory na rynku, jesteśmy także w stanie zapewnić dostawę każdego urządzenia, które będzie chciał zainstalować instalator współpracujący z naszą hurtownią. Nasza firma także zajmuje się montażem: wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, GWC Eko, pomp ciepła Zirius, kolektorów słonecznych płaskich oraz próżniowych, piecy akumulacyjnych.

Newsletter

Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami oraz aktualnymi promocjami - zapisz się do newslettera.

Newsletter

Kontakt

 
Adw Wioldar
ul. Bohaterów Warszawy 11
66-400 Gorzów Wlkp.
 
606 99 83 26
95 7 390 240
biuro@wioldar.com
Wioldar Fan page